Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > Wspólne malowanie samolotu Boeing i linii Ryanair

2014-03-31 Wspólne malowanie samolotu Boeing i linii Ryanair

Amerykański producent samolotów Boeing i linie lotnicze Ryanair zaprezentowały dostarczony niedawno przewoźnikowi samolot Boeing 737-800 Next-Generation w wyjątkowym malowaniu z identyfikacją wizualną obu firm.


Poprzez wspólne malowanie podkreślona została bliska współpraca Boeinga i Ryanaira (grafika: Boeing)

Samolot wyróżnia kadłub w charakterystycznych niebieskich barwach Boeinga oraz nazwa Ryanair umieszczona na tylnej części. Na ogonie widnieje logo przedstawiające złotą harfę, które znajduje się na każdym Boeingu 737-800 linii Ryanair. Samolot ten jest jedną z blisko 300 maszyn znajdujących się we flocie linii Ryanair, która składa się wyłącznie z samolotów Boeing 737-800.

"Dzięki znakomitej konstrukcji i fenomenalnej niezawodności 737-800 jest podstawą naszego wzrostu w ostatnim czasie." - powiedział Michael O'Leary, prezes linii Ryanair.

W czerwcu 2013 r. irlandzki przewoźnik zamówił kolejnych 175 egzemplarzy tego samolotu wąskokadłubowego. O'Leary powiedział, że nowo zamówione maszyny powiększą flotę Ryanair do ponad 400 samolotów 737-800 i pozwolą utworzyć ponad 3000 nowych miejsc pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów.

"Ryanair od prawie 20 lat jest lojalnym klientem programu Boeing 737, wspólne barwy samolotu są więc znakomitym sposobem na uczczenie tak długiej współpracy." - powiedział Todd Nelp, wiceprezes działu European Sales w Boeing Commercial Airplanes .

Ryanair określa się najpopularniejszą niskokosztową linią w Europie. Realizuje ponad 1600 lotów dziennie łącząc 186 destynacji w 30 krajach. W ciągu najbliższych pięciu lat Ryanair planuje przewieźć ponad 110 mln pasażerów w całej Europie.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: