Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > Wizz Air zaprezentował Airbusa A321

2016-05-04 Wizz Air zaprezentował Airbusa A321

Podczas pierwszomajowych pokazów lotniczych w Budapeszcie linia Wizz Air zaprezentowała swój najnowszy samolot Airbus A321.

Był to pierwszy raz, kiedy ten model wziął udział w pokazach w stolicy Węgier.

Airbus A321 (grafika: Wiz Air)

Szef operacji lotniczych Wizz Air, kapitan David Morgan i kapitan András Arday wykonali trzy loty nad Dunajem jednym z nowych samolotów A321. Pierwszy lowpass został wykonany przy prędkości 140 węzłów, na wysokości 100 metrów prezentując klapy i podwozie. Po imponującym obrocie o 45 stopni na wysokości wyspy Małgorzaty, maszyna wróciła rozwijając prędkość do 300 węzłów.


(grafika: Wizz Air)

Airbus A321ceo zasila flotę Wizz Air w Budapeszcie od listopada 2015 roku, w której obecnie cztery maszyny A321 operują na najbardziej popularnych trasach. Dzięki samolotom A321 Wizz Air oferuje swoim pasażerom więcej miejsc na pokładzie oraz kierunków zapewniając wciąż niskokosztowe podróżowanie oraz utrzymując najniższy w swojej klasie poziom emisji spalin i hałasu.


(grafika: Wizz Air)

Odświeżone barwy i nowe malowanie coraz częściej widoczne są we flocie Wizz Air. Zaprezentowany model A321 ceo, poza zmienionym wyglądem zewnętrznym, ma wnętrze utrzymane w nowych kolorach, więcej możliwości wyboru miejsc i jest wyposażony w miękkie skórzane fotele.

30 samolotów typu A321 zasili flotę Wizz Air do 2018 roku, po czym rozpoczną się dostawy wyższego modelu, A321neo, wyposażonego w silniki wykorzystujące jeszcze bardzie zaawansowane technologie. Ciągłe inwestycje w nowe rozwiązania odzwierciedlają zaangażowanie Wizz Air, aby stać się najbardziej wydajną linią lotniczą w Europie i wciąż umacniać swoją pozycję największej niskokosztowej linii w Europie Środkowo-Wschodniej.

"Kapitan Arday i ja jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy zaprezentować ten niesamowity samolot publiczności w Budapeszcie. Airbus A321 to ulubiony model wśród pilotów Wizz Air i dziś zaliczył doskonały występ. Maszyna, dzięki najlepszym w swojej klasie wskaźnikom ekonomicznym, umożliwia linii Wizz Air oferowanie niskokosztowych biletów dla coraz większej liczby pasażerów. Na pokładzie A321 na naszych pasażerów czekają nowe wnętrza i doskonałe usługi zapewniane przez naszą załogę; nasi pasażerowie przyzwyczaili się do najwyższej jakości serwisu i dlatego regularnie latają naszą linią." - powiedział kapitan David Morgan po locie.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: