Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > Pierwszy Airbus A350 XWB we flocie linii Finnair

2015-09-23 Pierwszy Airbus A350 XWB we flocie linii Finnair

Finnair odbierze swojego pierwszego Airbusa A350 XWB podczas ceremonii przekazania samolotu zaplanowanej na 7 października 2015 roku.


Airbus A350 XWB (grafika: Finnair)

Fiński przewoźnik złożył zamówienie na 19 Airbusów A350 XWB, które otrzyma w latach 2015-2023.

Pierwszy Airbus A350 XWB Finnaira zacznie obsługiwać loty długodystansowe 21 listopada 2015. Tego dnia maszyna po raz pierwszy poleci z Helsinek do Szanghaju. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kolejne długodystansowe rejsy Airbusem A350 odbędą się do Pekinu, Bangkoku, Hongkongu i Singapuru. Pod koniec roku Finnair wykorzysta nowy samolot na trasie do Nowego Jorku, stając się pierwszą linią lotniczą na świecie, która odbędzie rejs Airbusem A350 do Stanów Zjednoczonych.

"Jesteśmy podekscytowani, że powitamy pierwszego Airbusa A350 w naszej flocie i nie możemy się doczekać, aż zaprezentujemy go naszym klientom. Przez kilka pierwszych tygodni nowy Airbus będzie obsługiwać loty szkoleniowe na terenie Europy, a pierwsze loty komercyjne odbędą się 9 października do Amsterdamu i Oslo." - powiedział Ville Iho, dyrektor operacyjny Finnaira.

Finnair zmodyfikował nieco rozkład pierwszych dalekodystansowych lotów Airbusem A350 z powodu zmian w terminarzu dostawy swojego pierwszego A350, wymagań programu szkoleniowego załogi i innych kwestii operacyjnych.

"Włączenie 19 nowych samolotów do floty Finnaira, na przestrzeni ośmiu lat, to olbrzymie przedsięwzięcie. Jesteśmy przygotowani, żeby elastycznie reagować na wyzwania związane z wprowadzaniem Airbusów A350 oraz stopniowym wycofywaniem Airbusów A340. Jesteśmy też gotowi dostosowywać się do wszelkich zmian, które mogą pojawić się podczas realizacji tego ogromnego programu i zamierzamy dołożyć wszelkich starań, by cały proces odbywał się bez zakłóceń."- dodał Ville Iho.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: