Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > Nowa Klasa Ekonomiczna Premium w Lufthansie już w sprzedaży

2014-05-20 Nowa Klasa Ekonomiczna Premium w Lufthansie już w sprzedaży

W Lufthansie można już dokonywać rezerwacji biletów w nowej klasie podróży na połączenia obsługiwane przez Boeingi 747-8 Jumbojet oraz duże międzykontynentalne Airbusy.


Nowa Klasa Ekonomiczna Premium (grafika: Lufthansa)

Po prezentacji nowej Klasy Ekonomicznej Premium podczas tegorocznych targów ITB w Berlinie, przyszedł czas na kolejny krok. Od 10 grudnia 2014 roku dostępność nowej Klasy Ekonomicznej Premium będzie zagwarantowana na trasach obsługiwanych przez jumbo. Bilety obejmują trasy z Frankfurtu na kierunkach: Buenos Aires, Chicago, Hong Kong, Mexico City, Sao Paulo, Seul, Pekin i Waszyngton. Bilety na nową klasę dostępne są w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Pod koniec stycznia 2015, pierwsze zmodernizowane maszyny typu Airbus A340-600 będą obsługiwać trasy z Monachium do Hong Kongu, Szanghaju i Tokio. Z końcem kwietnia uruchomione zostaną połączenia Airbus A380-800 z Frankfurtu do Johannesburga, Nowego Jorku, Houston, San Francisco, Szanghaju i Singapuru.


Fotel Klasy Ekonomicznej Premium (grafika: Lufthansa)

Na początek sprzedaży Lufthansa przygotowała specjalne promocje dla podróżnych, którzy mogą zaoszczędzić nawet do 1000 złotych. Bilety na połączenia z/do Chicago są dostępne w cenie od 3839 złotych, z/do Waszyngtonu od 4092 złote, a do Pekinu od 4599 złotych. Najdłuższa trasa w siatce połączeń Lufthansy, Buenos Aires, to koszt od 6099 złotych. Ceny obowiązują do 12 czerwca na podróże od 10 grudnia 2014 do 28 marca 2015 roku.

Nasza nowa Klasa Ekonomiczna Premium już od momentu ogłoszenia spotyka się z bardzo pozytywnymi reakcjami, w szczególności ze strony pasażerów, do których kierujemy tę ofertę. Zalety Klasy Ekonomicznej Premium - do 50% więcej przestrzeni osobistej w atrakcyjnych cenach - zostały już docenione w swojej kategorii produktowej." - powiedział Jens Bischof, członek zarządu Lufthansy, dyrektor sprzedaży, produktu i marketingu.

Eksperci w dziedzinie designu zasiadający w jury prestiżowego konkursu Red Dot Award: Product Design 2014, byli pod tak dużym wrażeniem nowych projektów Lufthansy, że przyznali zarówno fotelowi Klasy Ekonomicznej Premium, jak i fotelowi Klasy Biznes nagrody Red Dot Award w kategorii "Akcesoria lotnicze" ("Vehicle Accessories"). Podczas konkursu, ocenie międzynarodowego jury poddano 4815 zgłoszeń z 53 krajów. Gala finałowa i nagrodzenie zwycięzców odbędą się 7 lipca 2014 roku w Essen.

Projekt i zalety nowego fotela Klasy Ekonomicznej Premium są wynikiem szeroko zakrojonych badań przeprowadzonych wśród pasażerów oraz rozmów z partnerami biznesowymi. Ponad 1,5 miliona pasażerów rocznie będzie mogło cieszyć się nowym doświadczeniem podróży dzięki montażowi 3600 foteli w całej flocie 106 maszyn międzykontynentalnych w ciągu zaledwie jednego roku.

Nowe fotele zostały zaprojektowane we współpracy z firmą müller/romca Industrial Design z Kilonii i wyprodukowane przez producenta foteli ZIM Flugsitz znad Jeziora Bodeńskiego. W zależności od modelu maszyny, są one do 3 cm szersze, zapewniając większą wygodę i prywatność. Gwarantują do 10 cm więcej przestrzeni dzięki indywidualnym, szerszym podłokietnikom i konsoli umieszczonej centralnie pomiędzy fotelami. Oparcie fotela można odchylić bardziej niż wcześniej, a odstęp między fotelami wzrósł do 97 cm.

W rezultacie pasażerowie w Klasie Ekonomicznej Premium zyskali prawie półtora raza więcej indywidualnej przestrzeni niż w Klasie Ekonomicznej. Zagłówki mogą być wysuwane do maksymalnie wygodnej pozycji. Dodatkowy komfort zapewniają podnóżki o regulowanej wysokości montowane od drugiego rzędu aż do samego końca oraz - z powodów technicznych - zainstalowane w pierwszym rzędzie podpórki pod nogi ze zintegrowanymi podnóżkami. Praktyczny uchwyt na butelkę umieszczony przy fotelu, gniazdko elektryczne i przestrzeń na rzeczy osobiste, zapewnią jeszcze bardziej komfortową podróż.

Dodatkowy serwis dla pasażerów Klasy Ekonomicznej Premium Pasażerowie Premium mogą zabrać dwa razy więcej bagażu rejestrowanego niż w klasie ekonomicznej - 2 sztuki bagażu podręcznego, każdy o wadze do 23 kg. Za dopłatą w wysokości 25 euro, pasażerowie otrzymają przed odlotem dostęp do komfortowych saloników Klasy Biznes Lufthansy. Dostęp do saloniku "Welcome Lounge", w którym znajdują się przestronne prysznice oraz bufet śniadaniowy, oferowany jest w cenie 50 euro. Dotychczas saloniki te były dostępne wyłącznie dla pasażerów posiadających określony status w programie Miles&More. Przepisy dotyczące odprawy i bagażu podręcznego są takie same jak w Klasie Ekonomicznej.

Na pasażerów Klasy Ekonomicznej Premium czekają na pokładzie miłe niespodzianki w postaci powitalnego drinka i butelki wody oraz wysokiej jakości zestawu praktycznych akcesoriów podróżnych. Posiłki będą serwowane na porcelanowej zastawie stołowej. Pasażerowie mogą korzystać z pokładowego systemu rozrywki za pomocą dotykowych monitorów 11- i 12-calowych lub pilota, którego można używać także do obsługi gier. Monitory są o ok. 2 cale większe niż w klasie ekonomicznej (w zależności od modelu maszyny). Ofertę rozrywkową uzupełnia bogaty wybór gazet i magazynów.

Klasa Ekonomiczna Premium Lufthansy mieści się w osobnym przedziale pomiędzy Klasą Biznes a Klasą Ekonomiczną. W zależności od modelu maszyny liczy ona od 21 do 52 foteli. Montaż w ramach nowej klasy podróży będzie prowadzony od podstaw w całej flocie i rozpocznie się jesienią 2014, a zakończy latem 2015 roku.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: