Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > Lufthansa wprowadza usługi oparte na Wi-Fi na trasach średniej długości

2013-09-12 Lufthansa wprowadza usługi oparte na Wi-Fi na trasach średniej długości

Już niedługo niemieckie linie lotnicze Lufthansa zaoferują swoim pasażerom, podróżującym na trasach średniej długości szeroki wybór filmów, seriali, muzyki, gier oraz dostęp do najświeższych informacji.


Bezprzewodowy system rozrywki daje dostęp do filmów w streamingu (grafika: Lufthansa)

Aby skorzystać z usługi pasażerowie przez Wi-Fi łączyć się będą z pokładowym serwerem i znajdującymi się na nim treściami rozrywkowymi. Dodatkowo będzie można wykonywać zakupy wolnocłowe na Lufthansa WorldShop.

Połączenie Wi-Fi będzie można uzyskać z poziomu własnego laptopa, tabletu, czy smartfona zabranego na pokład samolotu do kabiny pasażerskiej.


Do pokładowej platformy rozrywki i informacji podłączyć się będzie można także przez telefon komórkowy (grafika: Lufthansa)

Usługa ta zwana BoardConnect opracowana została przez spółkę-córką technologiczną Lufthansa Systems koncernu. System dostępu przez Wi-Fi do wspomnianych treści elektronicznych zostanie zainstalowany na pokładach dwudziestu maszyn typu Airbus A321.


Schemat systemu - podłączone urządzenia bezprzewodowe (grafika: Lufthansa)

Jak zapewnia Lufthansa już podczas okresu testowego, wiosną 2013 roku, nowa oferta rozrywkowa przewoźnika spotkała się z pełnym uznaniem pasażerów.

"Ten zrewolucjonizowany system oferuje naszym pasażerom szeroką paletę usług w obszarze rozrywki i informacji. Niezależnie od aspektu rozrywkowego, otwiera również nowe perspektywy rozwoju serwisu i interakcji z pasażerami." - powiedział Reinhold Huber, dyrektor produktu i marketingu w Lufthansie.

BoardConnect, w przeciwieństwie do zwykłych systemów rozrywki pokładowej, nie wymaga instalacji skomplikowanego okablowania w każdym z foteli. Wystarczy standardowa sieć bezprzewodowa Wi-Fi, wymagająca jedynie montażu kilku punktów dostępu na pokładzie.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: