Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > LOT-owski Embraer 175 w malowaniu retro

2014-04-04 LOT-owski Embraer 175 w malowaniu retro

Świętujące 85 urodziny Polskie Linie Lotnicze LOT zaprezentowały specjalne jubileuszowe malowanie jednego ze swoich samolotów Embraer 175.


Embraer 175 w malowaniu retro (grafika: LOT)

Embraer 175 o znakach rejestracyjnych SP-LIE otrzymał malowanie nawiązujące do kolorystyki maszyn LOT-u z lat 40-tych XX wieku. Tym samym LOT dołączył do grona linii lotniczych, które w swojej flocie mają retro jety.


(grafika: LOT)

"Na pokładach naszych samolotów czeka na Pasażerów szereg zmian poprawiających komfort i przyjemność lotu. Dodatkowo, w roku naszego jubileuszu, do tej oferty dołącza retro jet. Mam nadzieję, że podróż na jego pokładzie będzie dla wielu naszych Pasażerów miłym i ciekawym doświadczeniem." - powiedziała Ewa Kołowiecka, prezes ds. operacyjno-technicznych LOT-u.

Inspiracją szaty graficznej był wzór obowiązujący na kadłubach w latach 1945-1973, jedno z najbardziej charakterystycznych malowań samolotów polskiego narodowego przewoźnika. W tym malowaniu zastosowano dynamiczną formę żurawia ze statecznika.


(grafika: LOT)

Na pasażerów czeka również niespodzianka na pokładzie tej maszyny. Na ściankach zamontowane zostały archiwalne zdjęcia oraz słynne plakaty reklamowe LOT-u, które stanowią najwyższe osiągnięcia polskiej szkoły grafiki. Podczas prezentacji na pokładzie załoga wystąpiła w historycznych mundurach LOT-u.

Embraer 175 został pomalowany przez firmę LOT Aircraft Maintenance Services. Za kilka dni na kanale YouTube LOT-u opublikowany zostanie film z kilkudniowego procesu malowania.

Maszyna będzie obsługiwała europejskie połączenia przewoźnika. W pierwszy rejs poleci do Pragi.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. LOT łączy Polskę ze światem od 1929 roku.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: