Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > LOT-owski Dreamliner w barwach WOŚP

2014-01-08 LOT-owski Dreamliner w barwach WOŚP

Po raz szósty Polskie Linie Lotnicze LOT wezmą udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku LOT będzie promował inicjatywę Jurka Owsiaka na Dreamlinerze.

Samolot o numerach rejestracyjnych SP-LRB zostanie oklejony 4 sercami WOŚP, a w pierwszy rejs "w nowych barwach" uda się według obecnych planów już 10 stycznia o godz. 13:00 do Nowego Jorku. LOT przeznaczył też na licytację dla Fundacji dwa bilety w klasie biznes na dowolnej trasie atlantyckiej (lub do Pekinu) wraz z symbolicznymi kluczykami do Dreamlinera.

Samolot oklejony sercami WOŚP będzie latał przez ok. 6 miesięcy na trasach dalekiego zasięgu LOT-u czyli do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu. Poza rejsami rozkładowymi, ten samolot będzie wykonywał także zaplanowane rejsy czarterowe dla biur podróży, co oznacza, że serduszko WOŚP dotrze do najbardziej egzotycznych, odległych zakątków świata i odwiedzi 5 kontynentów.

To dotychczas największy projekt wizerunkowy LOT-u w ramach wsparcia WOŚP. Do tej pory polski przewoźnik organizował rejsy tzw. OrkiestroLOT-ów, którymi były w poprzednich latach samoloty pasażerskie Embraer 145 i Embraer 170. Teraz OrkiestroLOT-em został Boeing 787 Dreamliner - flagowa maszyna linii LOT, operująca na trasach długodystansowych przewoźnika.

"Serca wszystkich wspierających WOŚP, jak i pasjonatów lotniczych, będą mocniej bić na widok naszego Dreamlinera oklejonego charakterystycznymi czerwonymi serduszkami. Takiego OrkiestroLOT-u w historii lotnictwa jeszcze nie było. Cieszę się tym bardziej, że dzieje się to w roku obchodów naszych 85-tych urodzin." - powiedział Sebastian Mikosz, prezes zarządu LOT-u.

Wspierając WOŚP, LOT przekazał na licytację dwa bilety w Elite Club na dowolny rejs Dreamlinerem. W skład pakietu wchodzi też szereg usług, które umilą i sprawią, że podróż LOT-em będzie jeszcze wygodniejsza (m.in. dowóz na lotnisko w Warszawie, asysta przy odprawie czy wizyta w business lounge). Aukcja prowadzona jest poprzez serwis Allegro i pozostało jeszcze 14 dni do zakończenia licytacji. Dodatkową atrakcją dla licytujących są symboliczne kluczyki do Dreamlinera, które LOT otrzymał od Boeinga przy odbiorze pierwszej maszyny w Seattle w 2012 roku.

W dniu Finału WOŚP, czyli 12 stycznia 2014 roku, personel pokładowy wszystkich samolotów LOT-u będzie nosił przyklejone do mundurów charakterystyczne czerwone serduszka.

W poprzednich latach PLL LOT wielokrotnie wspierały akcję WOŚP oferując m.in. bilety na aukcje, a także oferując rejsy OrkiestroLOT-em w miejsca, gdzie odbywały się inauguracje poprzednich Finałów.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: