Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > Lion Air zamawia 234 samoloty z rodziny Airbus A320

2013-03-15 Lion Air zamawia 234 samoloty z rodziny Airbus A320

Indonezyjskie tanie linie lotnicze Lion Air złożyły wiążące zamówienie na 234 samoloty z rodziny A320. Tym samym przewoźnik ten dołącza do grona klientów Airbusa.

Zamówienie obejmuje dokładnie:

  • 109 samolotów Airbus A320neo,
  • 65 samolotów Airbus A321neo,
  • 60 samolotów Airbus A320ceo.

Zamówienie zostało sfinalizowane podczas specjalnej uroczystości w Pałacu Elizejskim w Paryżu w obecności prezydenta Francji Francoisa Hollande, który był świadkiem podpisania dokumentów przez Rushdi Kirana, współzałożyciela i prezesa spółki Lion Air Group oraz Fabrice Bregiera, szefa Airbusa.


(grafika: Airbus)

W konfiguracji jednoklasowej A320 może zabrać na pokład 180 pasażerów, podczas gdy A321 może pomieścić 236 pasażerów, uwzględniając najnowsze opcje konfiguracji kabiny. Przewoźnik powiększa flotę w odpowiedzi na rosnący ruch lotniczy zarówno na trasach krajowych jak i zagranicznych w regionie Indonezji.


(grafika: Airbus)

"Paliwooszczędna rodzina A320 pozwoli Lion Air osiągnąć najniższe możliwe koszty operacyjne i nadal przyciągać klientów najbardziej konkurencyjnymi cenami biletów lotniczych w regionie Azji. To wyjątkowe zamówienie sprawi, że spółka Lion Air Group będzie kontynuowała ekspansję na rynku dysponując najnowocześniejszą i najbardziej zaawansowaną flotą na świecie." - powiedział Rusdi Kirana, współzałożyciel i prezes Lion Air Group.

Do tej pory z rodziny samolotów A320 zostało zamówionych w sumie 9400 samolotów zostało zamówionych, a ponad 5400 dostarczonych do ponad 380 klientów i operatorów na całym świecie.

Od wejścia na rynek w 2000 roku linie lotnicze Lion Air z siedzibą w Dżakarcie stały się jednym z najdynamiczniej rozwijających się przewoźników. Obecnie Grupa ma sieć połączeń obejmującą ponad 70 różnych kierunków w Indonezji i Azji Południowo- Wschodniej.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: