Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > Embraer 190 i 195 dopuszczone w Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw

2012-12-13 Embraer 190 i 195 dopuszczone w Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw

Brazylijskie samoloty pasażerskie Embraer 190 oraz Embraer 195 mogą już kupowane przez linie lotnicze z Rosji oraz Wspólnoty Niepodległych Państw.

Oba modele brazylijskiego producenta Embraer otrzymały stosowane certyfikaty od rosyjskiego urzędu lotnictwa cywilnego MAK.

"To jest kamień milowy w programie, który pozwala potencjalnym klientom w Rosji dodanie tych samolotów serii E do swojej floty. Widzimy ogromny potencjał na rynku rosyjskim, który ma tak bogatą historię awiacji. Jestem przekonany, że te dwa dwa modele odrzutowców serii E pozwolą rosyjskim liniom lotniczych na nową efektywność operacyjną. Pomoże to im osiągnąć sukces w szybko rozwijającym się rynku krajowym" - powiedział Paulo Cesar Silva, prezes i dyrektor generalny Embraera.

Embraer szacuje, że wielkość rynku lotów krajowych w Rosji będzie wzrastać średnio o 5,6% rocznie w ciągu najbliższych 20 lat. W wyniku tego linie lotnicze będą potrzebować 445 nowych samolotów oferujących od 30 do 120 foteli na pokładzie. Stanowić to będzie 7% światowego popytu w tym segmencie wielkości. W segmencie samolotów od 91 do 120, czyli modeli Embraer 190 i Embraer 195, rosyjski rynek będzie potrzebował około 300 nowych samolotów.

Embraer podkreśla, że samoloty odrzutowego jego serii E są już dobrze znane w wielu krajach w sąsiedztwie Rosji (Polska, Finlandia, Bułgaria, Estonia i Módawia). We Wspólnocie Niepodległych Państw, czyli zrzeszenia krajów powstałych po rozpadzie ZSRR wśród klientów są Kazachstan, Azerbejdżan, Białoruś i Ukraina.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: