Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > Dreamliner na loty czarterowe dla Rainbow Tours

2014-04-08 Dreamliner na loty czarterowe dla Rainbow Tours

Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Rainbow Tours podpisały kolejną, tym razem dwuletnią umowę o współpracy. Na jej podstawie loty czarterowe dla biura wykonywać będzie samolot pasażerski Boeing 787 Dreamliner z floty narodowego przewoźnika.


Dreamliner z floty LOT-u (grafika: Lotniska Chopina)

Oprócz kierunków obsługiwanych dotychczas - Kuba, Meksyk, Sri Lanka, Tajlandia, w sezonie zima 2014/15 pojawią się również Republika Południowej Afryki (RPA) oraz Wietnam, a dodatkowo już od listopada 2015 roku klienci Rainbow Tours bez przesiadek polecą Boeingami 787 Dreamliner, na kierunku Kostaryka.

Począwszy od listopada 2014 roku rejsy będą wykonywane z Warszawy bezpośrednio do Bangkoku, meksykańskiego Cancun i Varadero na Kubie - raz w tygodniu, natomiast do stolicy Sri Lanki - Colombo, wietnamskiego Ho Chi Minh (dawnego Sajgonu) oraz Durbanu w RPA, co dwa tygodnie.

"Po ogromnym sukcesie sprzedażowym kierunków obsługiwanych Dreamlinerem w sezonie zima 2013/14 byliśmy absolutnie przekonani, że współpracę z LOT-em należy kontynuować. Stąd umowa na kolejne 2 lata na obsługę nie tylko dotychczasowych kierunków, ale także nowych: RPA i Wietnamu oraz Kostaryki>" - powiedział Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours.

"Dwuletnia umowa o współpracy to najlepszy dowód na sukces rejsów czarterowych Dreamlinerem. Cieszymy się, że Rainbow Tours, a przede wszystkim klienci biura podróży doceniają nowoczesność i komfort tej maszyny. Boeing 787 nie ma konkurencji na naszym rynku. Alternatywą są tylko wielogodzinne rejsy z międzylądowaniami, a Dreamliner to lot prosto do celu. Ta współpraca pozwala również na efektywne wykorzystanie naszej floty dalekiego zasięgu w sezonie zimowym, gdy ruch pasażerski jest mniej intensywny, a samoloty spędzają mniej godzin w powietrzu w ramach naszej siatki połączeń." - powiedział Sebastian Mikosz, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: