Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > Dostęp do Internetu w samolotach Finnair

2016-07-21 Dostęp do Internetu w samolotach Finnair

Pasażerski przewoźnik lotniczy Finnair wprowadzi bezprzewodowy dostęp do Internetu w większości swoich samolotów pasażerskich.

Fińskie linie lotnicze Finnair rozpoczną instalacje Wi-Fi w swoich samolotach Airbus A330 w październiku 2016 roku, a jej zakończenie planowane jest na maj 2017 roku.


Klasa biznes z dostępem do Internetu w Airbusie A350 linii Finnair (grafika: Finnair)

Pierwsze bezprzewodowe połączenia z Internetem pojawiły się we flocie Finnaira pod koniec ubiegłego roku na pokładzie nowego Airbusa A350 XWB.

"W maju 2017 nasi klienci będą mogli korzystać z bezprzewodowego połączenia na pokładach wszystkich samolotów z floty długodystansowej. Poza bezprzewodowym internetem zaoferujemy naszym klientom także szeroką gamę rozrywki pokładowej, możliwość zrobienia zakupów, wiadomości emitowane w rzeczywistym czasie antenowym i inne dodatkowe usługi w ramach bezpłatnego systemu multimedialnego Finnaira Nordic Sky." - powiedział Piia Karhu, wiceprezes Finnaira ds. rozwoju usług pasażerskich.

System dostępu do Internetu dostarczy firma Panasonic Avionic Corporation (PAC Panasonic), która obsługuje już połączenia internetowe na pokładach Airbusów A350.

Dostęp będzie możliwy dzięki komunikacji samolotu z satelitami telekomunikacyjnymi w paśmie Ku, które gwarantuje stabilne działanie połączenia sieciowego podczas lotu.

Bezprzewodowy dostęp do Internetu jest bezpłatny dla pasażerów klasy biznes, członków programu Finnair Plus Gold i Platinum, oraz posiadaczy statusu Sapphire i Emerald w sojuszu oneworld. Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą wykupić:

  • czasowy dostęp do Internetu - w cenie 5 euro za godzinę połączenia,
  • na cały czas trwania lotu - w cenie 15 euro.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: