Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > Boeing podsumowuje salon lotniczy w Paryżu

2013-06-21 Boeing podsumowuje salon lotniczy w Paryżu

Amerykański Boeing podsumował swój udział w Paris Air Show 2013. Amerykanie są zadowoleni z tegorocznego salonu lotniczego.

Podczas imprezy Boeing ogłosił zamiar wprowadzenia na rynek swojego najnowszego modelu Boeing 787-10 Dreamliner, a także ważne zamówienia na samoloty pasażerskie oraz wzmocnienie sojuszy i relacji z klientami i partnerami z całego świata.

"50. edycja Paris Air Show była dla Boeinga bardzo ważna z uwagi na liczne historyczne wydarzenia. Będące naszymi klientami linie lotnicze zdecydowanie poparły innowacyjną rodzinę naszych samolotów pasażerskich, zarówno jeśli chodzi o ogromną liczbę zamówień jak i kwestię zapowiedzi wprowadzenia najnowszego modelu 787 Dreamliner. Emocje i entuzjazm naszych klientów, partnerów i dostawców wobec produktów i technologii prezentowanych przez Boeinga z myślą o sektorze komercyjnym oraz obronności potwierdziły nasze zaangażowanie w innowacje i zorientowanie na potrzeby klienta." - powiedział Charlie Miller, wiceprezes ds. międzynarodowej komunikacji.

Ogłoszenie wprowadzenia 787-10 zostało potwierdzone przez 102 zamówienia i zobowiązania od pięciu klientów, w tym Air Lease Corporation (30), GE Capital Aviation Services (10), International Airlines Group / British Airways (12), Singapore Airlines (30) oraz United Airlines (20).

Nowy 787-10, mogący przewozić od 300 do 330 pasażerów, ma być w stanie latać na ponad 90% tras obsługiwanych przez samoloty szerokokadłubowe. Projektowanie 787-10 w firmie Boeing już się rozpoczęło, a w najbliższych miesiącach w proces projektowania na bardziej szczegółowym poziomie włączeni zostaną międzynarodowi partnerzy firmy. Pierwsze dostawy zaplanowano na rok 2018.

Boeing 787-8 Dreamliner w barwach Air India odbył swój pierwszy lot na Paris Air Show, a prezentowany na wystawie statycznej 787 należący do Qatar Airways budził ogromne zainteresowanie wśród setek klientów, partnerów, przedstawicieli rządów oraz mediów.

W ciągu ostatniego tygodnia klienci pokazali ogromne zainteresowanie wszystkimi rodzinami samolotów pasażerskich Boeinga - 737 Next-Generation, 737 MAX, 787, 777 oraz 747-8, ogłaszając zamówienia lub zobowiązania do zamówienia 442 samolotów o wartości ponad 66 miliardów dolarów.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: