Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > Boeing 787 Dreamliner w Warszawie

2011-06-11 Boeing 787 Dreamliner w Warszawie

Boeing 787 Dreamliner został zaprezentowany w Warszawie gościom polskich linii lotniczych LOT i Boeinga oraz mediom.

Podczas uroczystości prezes Marcin Piróg zaprezentował konfigurację i aranżację wnętrza samolotów zamówionych przez LOT oraz odświeżone malowanie, które widnieć będzie na samolotach polskiego przewoźnika.


Wizualizacja Boeinga 787 Dreamliner w barwach LOT-u (grafika: LOT)

Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy LOT-em a firmą Boeing, Dreamliner wykonał pokazowy rejs do Polski. Dreamliner, po wylądowaniu na warszawskim lotnisku, został przeholowany pod hangar LOT-u, gdzie licznie zgromadzeni goście oraz przedstawiciele mediów mieli okazję podziwiać salut wodny, a następnie znaleźć się na pokładzie Boeinga 787.

"Nazwa tego samolotu nie wzięła się znikąd - lot Dreamlinerem będzie rzeczywiście spełnieniem marzenia." - powiedział Marcin Piróg w pierwszych słowach otwierających konferencję prasową, która odbyła się zaraz po wylądowaniu samolotu.

"Jesteśmy dumni, że będziemy pierwszym europejskim przewoźnikiem, który swoim pasażerom zaoferuje zupełnie nową jakość i komfort podróży. Dreamliner jest prawdziwym przełomem w lotnictwie. Nowoczesna konstrukcja, zaawansowane technologicznie silniki, lekkie kompozytowe materiały, obniżony poziom hałasu, bardziej przyjazne warunki na pokładzie - to tylko niektóre z cech, które zapewnią pasażerom najwyższy komfort podczas podróży. W końcu linie lotnicze będą mogły wykorzystywać w swojej flocie samolot rzeczywiście gotowy na XXI wiek. 787 jest rewolucją w lotnictwie. Jestem dumny z tego, że mogę zaprezentować go Państwu w imieniu tysięcy pracowników z całego świata, którzy pracowali nad stworzeniem tego samolotu dla naszych klientów, linii lotniczych, i ich pasażerów." - powiedział Scott Fancher, wiceprezes Boeing Commercial Airplanes i dyrektor generalny programu 787.


Wizualizacja Boeinga 787 Dreamliner w barwach LOT-u (grafika: LOT)

W zamówionych przez LOT samolotach będą dostępne trzy klasy podróży:

  • biznes z osiemnastoma fotelami całkowicie rozkładanymi do pozycji leżącej,
  • premium economy mieszcząca 21 komfortowych foteli,
  • klasa ekonomiczna z 213 fotelami.


Wizualizacja Boeinga 787 Dreamliner w barwach LOT-u (grafika: LOT)

LOT, będąc pierwszą w Europie linią lotniczą, w której flocie pojawi się Boeing 787 Dreamliner, zdecydował wykorzystać tę okazję do odświeżenia dotychczasowego malowania swoich samolotów.

"LOT, będąc firmą nowoczesną, nie boi się zmian i jednocześnie jest świadom, że nowoczesność nie polega na negacji przeszłości, a raczej kreatywnym i przemyślanym łączeniu elementów. To podejście można wyczytać z projektu odświeżonego malowania." - powiedział Andrzej Pągowski artysta grafik i projektant, członek kapituły składającej się z uznanych grafików oraz specjalistów z zakresu kreowania wizerunku i marki, która opiniowała projekt malowania.

"Prezentacja Dreamlinera w Warszawie to niezapomniane wydarzenie, zarówno dla naszej firmy jak i dla całej branży lotniczej w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na przyszły rok, kiedy to o wyjątkowości Boeinga 787 i nowej jakości obsługi LOT-u będą mogli przekonać się wszyscy nasi pasażerowie." - powiedział na zakończenie Marcin Piróg.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: