Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > Boeing 767 "Papa Charlie" sprzedany do Wielkiej Brytanii

2012-11-08 Boeing 767 "Papa Charlie" sprzedany do Wielkiej Brytanii

Władze LOT-u postanowiły o sprzedaży uszkodzonego podczas awaryjnego lądowania samolotu Boeing 767 o numerze rejestracyjnym SP-LPC (zwanego także "Papa Charlie") firmie Casco Limited z Wielkiej Brytanii.

Samolot "Papa Charlie" zostanie dostarczony na Wyspy bez silników i ich osprzętu. W trakcie negocjacji strony ustaliły szczegóły sprzedaży samolotu, jego dalszej utylizacji i usunięcia z miejsca obecnego parkowania na terenie warszawskiej bazy technicznej LOT AMS.

Oferta Casco Limited była najwyższa spośród trzech firm, które wyraziły zainteresowanie kupnem samolotu SP-LPC należącego do linii LOT. Kwota sprzedaży pozostaje tajemnicą handlową firm.

Samolot Boeing 767 "Papa Charlie" lądował awaryjnie na warszawskim lotnisku na Okęciu 1 listopada 2011 roku. Odbył się ono "na brzuchu" z powodu nie wysunięcia się podwozia samolotu. Na pokładzie było 220 pasażerów oraz 11 członków załogi. Szczęśliwie nikt nie został ranny.

Maszyna została wyprodukowana w 1997 roku. W LOT-cie była użytkowana na podstawie umowy leasingowej z amerykańską spółką Aircastle. Po wypadku samolot został przejęty przez LOT na własność. Następnie ogłoszono przetarg na sprzedaż maszyny.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: