Nowości  Samoloty pasażerskie    
 


Samoloty pasażerskie > 250 samolot typu Airbus A320 we flocie easyJet

2015-04-22 250 samolot typu Airbus A320 we flocie easyJet

Brytyjskie tanie linie lotnicze easyJet przyjęły do swojej floty 250 samolot pasażerski typu Airbus A320.


Włączenie samolotu odbyło się podczas uroczystej ceremonii w Hamburgu (grafika: easyJet)

250. Airbus ma nowe malowanie przedstawiające 250 miniaturowych samolotów.

"Przyjęcie dostawy 250. Airbusa to dowód, że kontynuujemy naszą misję na rzecz komfortowych i przystępnych cenowo podróży. Ten kamień milowy jest symbolem długoterminowej i owocnej współpracy pomiędzy easyJet i Airbusem. Trudno uwierzyć, że minęły zaledwie 4 lata odkąd świętowaliśmy przyjęcie 200. statku powietrznego. Z chwilą dostawy 250. samolotu, easyJet staje się najmłodszą na świecie linią lotniczą, która w swojej flocie posiada 250 samolotów tego typu. Jesteśmy dumni ,że możemy kontynuować współpracę z tak solidnymi partnerami, jakimi są Airbus i CMF." - powiedziała Carolyn McCall dyrektor generalna easyJet.

W skład floty powietrznej easyJet wchodzi 234 samolotów pasażerskich, które obsługują ponad 750 tras, latając do ponad 130 lotnisk w 33 krajach świata.

Obecnie Airbus realizuje zamówienie na kolejnych 158 samolotów a, sumując wszystkie, do tej pory zrealizowane zamówienia, easyJet okazuje się być trzecim, największym lotniczym klientem firmy Airbus.

"Cieszę się, że mogę być świadkiem kolosalnego wzrostu i sukcesu rynkowego easyJet, jak i z faktu, że easyJet osiągną to wszystko dzięki partnerstwu z firmą Airbus. Wielkie inwestycje w samoloty A320, a także duże zamówienie na 100 samolotów typu A320neo, stanowi ogromną gratyfikację dla nas i pokazują zaangażowanie easyJet w inwestowaniu w najbardziej nowoczesne, wydajne i wygodne statki powietrzne." - powiedział Didier Evrard, wiceprezes wykonawczy i dyrektor programowy Airbus.

Linia samolotów pasażerskich A320 jest obecnie jedną z najlepiej sprzedających się na świecie w kategorii samolotów z jednym przejściem. Airbus A320 może się pochwalić przeszło 11, 550 zamówień i około 6 500 dostarczonymi maszynami do ponad 315 operatorów i klientów na całym świecie.

Samoloty pasażerskie na serwisach społecznościowych: